close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 23 marca 2016

  Postępy w negocjacjach akcesyjnych Czarnogóry z UE, przyszłe członkostwo tego kraju w NATO i sytuacja w regionie Bałkanów Zachodnich były głównymi tematami rozmów wiceministrów Konrada Szymańskiego oraz Katarzyny Kacperczyk z sekretarzem stanu w MSZ Czarnogóry Aleksandrem Pejoviciem.

  Polska zawsze popierała integrację europejską i euroatlantycką Czarnogóry, dlatego z satysfakcją obserwujemy otwieranie przez Podgoricę kolejnych rozdziałów negocjacyjnych w rozmowach z Brukselą i chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. Z równie dużym zadowoleniem przyjęliśmy decyzję o zaproszeniu Czarnogóry do NATO, podjętą w grudniu ubiegłego roku przez ministrów spraw zagranicznych Sojuszu – powiedział wiceminister Konrad Szymański.

   

   

   

  Tematami dyskusji były także polityka rozszerzenia UE oraz sytuacja w regionie Bałkanów Zachodnich. – Dzięki postępom uczynionym w ostatnich latach Czarnogóra jest niewątpliwym liderem negocjacji akcesyjnych wśród państw kandydujących do UE i dobrym przykładem dla całego regionu, dlatego bardzo zależy nam na utrzymaniu dotychczasowego tempa reform przez Podgoricę – zaznaczyła podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk.

   

  Sekretarz stanu Aleksandar Pejović, pełniący funkcję głównego negocjatora członkostwa Czarnogóry w UE, przyjechał do Warszawy z dwudniową wizytą roboczą, której program obejmuje też spotkania z wicemarszałkiem Sejmu oraz przewodniczącymi komisji spraw zagranicznych i spraw europejskich.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych 

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: