close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 11 sierpnia 2017

  Głównym tematem rozmowy wiceszefa MSZ z Przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA była problematyka bezpieczeństwa.

   

  W trakcie spotkania wiceminister Magierowski podziękował za aktywne zaangażowanie Kongresu w kwestię wspierania amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Wyraził również nadzieję na jej utrwalenie i dalszy rozwój. Kongresmen zapewnił z kolei o swoim poparciu dla dalszej współpracy sojuszniczej z Polską i z zadowoleniem podkreślił wkład naszego kraju we wzmocnienie bezpieczeństwa regionalnego.

  Rozmówcy poruszyli również kwestię konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, dyskutowali także o spodziewanych skutkach ostatnich decyzji Kongresu USA ws. sankcji na Rosję. Rozmawiano również o narastającym napięciu międzynarodowym w związku z działaniami Korei Północnej oraz o stanowisku USA w tej sprawie. Omówiono ponadto zmieniającą się rolę Chin w polityce globalnej, w szczególności w Europie.

   
  Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA przebywa w Polsce w ramach podróży studyjnej, podczas której odwiedził także Litwę, Estonię oraz Rumunię.

   
  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: