close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 12 września 2017

  – Jesteśmy przekonani, że konstruktywny dialog nie tylko służy pokojowi i stabilizacji politycznej, lecz także przyczynia się do większego poszanowania praw człowieka i wzajemnego zrozumienia. Promowanie dialogu międzyreligijnego jest jednym z priorytetów Polski – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski.

   

  Wiceszef MSZ poinformował przy tym, że rola dialogu w szerszym ujęciu będzie tematem tegorocznej, szóstej już edycji, organizowanej przez MSZ konferencji Warszawski Dialog na rzecz Demokracji. Wydarzenie to odbędzie się w Warszawie 7 i 8 grudnia br. pod hasłem: „Demokracja w dialogu. Dialog w demokracji”.


  Tematami wtorkowych rozmów były m.in. lepsza koordynacja współpracy w dziedzinie praw człowieka na różnych forach międzynarodowych oraz znaczenie dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego w kontekście bezpieczeństwa.


  W zorganizowanym przez MSZ spotkaniu wzięli udział reprezentanci 32 państw OBWE, a także przedstawiciele Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Rady Europy i Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) w Warszawie, w tym dyrektor Biura Ingibjörg Sólrún Gísladóttir. – Rola organizacji międzynarodowych w dziedzinie praw człowieka jest nie do przecenienia, jednak decyzje zapadają w stolicach, co widoczne jest szczególnie w przypadku OBWE, jako organizacji działającej w oparciu o zasadę konsensusu – zaznaczył wiceszef MSZ.  


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: