close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 4 marca 2016

  Sekretarz Stanu Jan Dziedziczak przebywał z dwudniową wizytą w Charkowie. Do ukraińskiego miasta przybył pierwszym lotem, inaugurującym międzynarodowe połączenie lotnicze Warszawa-Charków.

   

   

  Wraz z wiceministrem Dziedziczakiem do Charkowa przylecieli przedstawiciele LOT oraz organizacji polskich. – Otwarcie regularnych połączeń z Warszawy do Charkowa świadczy o tym, że ukraińskie i polskie narody stały się sobie jeszcze bliższe. Dla nas, Polaków, jest to bardzo ważne – mówił wiceszef MSZ.

   


  Strona ukraińska wyraziła nadzieję, że dzięki nowemu połączeniu skrócą się„ nie tylko odległości czasowe”, ale także zacieśnią relacje „ekonomiczne, naukowe i kulturalne między naszymi państwami”.

  W trakcie wizyty w Charkowie wiceminister Jan Dziedziczak wziął udział w mszy świętej w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i ofiar totalitaryzmu. Złożył także kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary NKWD oraz na cmentarzu ofiar zbrodni katyńskiej w Piatichatkach.  Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się również z przedstawicielami organizacji polonijnych z okręgu charkowskiego, którym wręczył Karty Polaka.
   


                                                                                                          Biuro Rzecznika Prasowego
                                                                                                  Ministerstwo Spraw  Zagranicznych  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: