close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 10 marca 2016

  Polska będzie wspierać Bośnię i Hercegowinę na drodze integracji z Unią Europejską – zapewnił minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z szefem dyplomacji Bośni i Hercegowiny Igorem Crnadakiem.

  Jesteśmy gotowi dzielić się swoimi doświadczeniami z okresu przedakcesyjnego – dodał Witold Waszczykowski. Ministrowie spraw zagranicznych Polski oraz Bośni i Hercegowiny spotkali się w siedzibie MSZ 10 marca podczas oficjalnej wizyty Igora Crnadaka w Polsce. W trakcie rozmów poruszono kwestie współpracy dwustronnej, szczególnie w dziedzinie gospodarki i rolnictwa. Ministrowie omówili także postępy w integracji Bośni i Hercegowiny z Unią Europejską oraz współpracę z NATO.

   

   

  Mamy nadzieję, że po złożeniu formalnego wniosku o członkostwo w UE, Bośnia i Hercegowina nieodwracalnie i nieodwołalnie wkroczyła na ścieżkę integracji europejskiej – powiedział szef polskiej dyplomacji. W jego ocenie „Europa nie będzie w pełni zjednoczona póki wszystkie państwa Bałkanów Zachodnich nie zostaną jej członkami”. – Liczymy także na stopniowe zacieśnianie współpracy Sarajewa z NATO – dodał minister Waszczykowski. Minister Crnadak podziękował za dotychczasowe poparcie Polski dla euroatlantyckich starań Bośni i Hercegowiny i wyraził nadzieję na jego dalsze wsparcie.

   

  Podkreślił, że „złożenie wniosku Bośni i Hercegowiny o członkostwo w Unii Europejskiej będzie dobrze wykorzystaną szansą, a polityczny konsensus w tej sprawie przywróci wiarygodność bośniackim aspiracjom europejskim”. Dodał również, że „Bośnia i Hercegowina liczy na zintensyfikowanie kontaktów politycznych z Polską oraz ściślejszą współpracę między parlamentami obu krajów”.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: