close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 18 marca 2015

  W związku z atakiem w Muzeum Bardo w Tunisie MSZ uruchomił specjalną infolinię dla rodzin: +48 22 523 8880. Informujemy jednocześnie, że ostrzeżenie MSZ dla podróżujących do Tunezji z maja 2014 r. pozostaje aktualne.

  Poniżej treść opublikowanego ostrzeżenia:

   

  „Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba. Zdecydowanie odradza się również wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią, szczególnie do gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserine.

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wszystkim osobom planującym podróż w ww. miejsca rozważenie sytuacji bezpieczeństwa i rezygnację z podróży, jeśli nie jest ona niezbędna, a osobom już przebywającym w Tunezji – bieżące monitorowanie sytuacji, bezwzględne stosowanie się do zaleceń sił porządkowych i przedstawicieli biur podróży oraz zgłoszenie pobytu w systemie Odyseusz.

   

  W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie w ośrodkach hotelowych.”

   

  Link do ostrzeżenia: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/tunezja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_4

   

  Biura Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: