close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 13 marca 2017

  Przyszłość Unii Europejskiej oraz problematyka bezpieczeństwa, w tym relacje transatlantyckie i współpraca UE z NATO, znajdą się wśród tematów wtorkowych rozmów szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z jego belgijskim odpowiednikiem Didierem Reyndersem.

  Jak poinformował dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak, na spotkaniu z belgijskim wicepremierem, ministrem spraw zagranicznych i europejskich minister Waszczykowski poruszy również "najważniejsze kwestie z agendy europejskiej", w tym przyszłość UE, wspólny rynek, relacje Unii z Rosją oraz Partnerstwo Wschodnie.

   

  Ponadto - dodał - "rozmowy dotyczyć będą problematyki bezpieczeństwa, współpracy UE-NATO i relacji transatlantyckich", a także współpracy dwustronnej w kontekście zbliżającej się setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych oraz relacji gospodarczych obu krajów.

   

   

  Dyrektor Wawrzyniak podkreślił, że Belgia "aktywnie realizuje postanowienia warszawskiego szczytu NATO". "W ramach tzw. wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance, Belgia wydzieliła kompanię żołnierzy do wielonarodowego batalionu formowanego przez Niemcy na Litwie. Uczestniczy również w operacji Baltic Air Policing" - zaznaczył.

   

  Szef biura rzecznika prasowego MSZ zwrócił jednocześnie uwagę, że wtorkowe spotkanie ministrów będzie kolejnym w ostatnim czasie. Ostatnio - jak podał - szefowie dyplomacji Polski i Belgii mieli okazję rozmawiać m.in. na marginesie spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej i krajów Beneluksu 5 marca w Brukseli.

   

  Źródło: PAP

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: