close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 14 marca 2017

  Pogłębienie dialogu polsko-ukraińskiego ma być głównym tematem rozmów prowadzonych w środę przez szefa MSZ Ukrainy Pawło Klimkina w Warszawie. Ukraiński minister ma się spotkać m.in. z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim oraz z prezydentem Andrzejem Dudą.

  Przed południem w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Klimkin ma się spotkać z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Po południu zaplanowano tam konferencję z udziałem obu ministrów.

   

  Ministrowie Klimkin i Waszczykowski mają też m.in. wziąć udział w uroczystej inauguracji Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa. Jak zauważył dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak, Forum, które stanowi ważną platformę bilateralnej współpracy, zbiera się pierwszy raz po ponad trzyletniej przerwie.

   

  Podczas jednodniowego pobytu w Polsce Klimkin ma się też spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą. Szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski poinformował PAP, że Andrzej Duda odbędzie z Pawło Klimkinem "krótką, kurtuazyjną rozmowę" poświęconą m.in. stosunkom polsko-ukraińskim oraz sytuacji we wschodniej Ukrainie. Według informacji podanych przez MSZ, z Klimkinem spotka się również prezydencki minister Krzysztof Szczerski oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

   

   

  Jak przekazał PAP dyrektor Wawrzyniak, głównym tematem środowych spotkań będzie "dalszy rozwój współpracy w ramach polsko-ukraińskiego partnerstwa strategicznego". Poruszone zostaną ponadto kwestie europejskie oraz polityka bezpieczeństwa.

   

  Minister Waszczykowski zapowiedział rychłą wizytę Klimkina w Polsce 1 marca w Kijowie, który odwiedzał razem z szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem. Mówił wtedy, że spotkanie w Warszawie będzie okazją do poruszenia m.in. kwestii bilateralnych.

   

  Źródło: PAP

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: