close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 10 kwietnia 2017

  Rozwój stosunków bilateralnych oraz polska i węgierska prezydencja w ramach Grupy Wyszehradzkiej były głównymi tematami rozmowy ministra Witolda Waszczykowskiego z nowo mianowaną ambasador Węgier w Polsce, Orsolyą Zsuzsanną Kovács.

   

  Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji podkreślił bardzo intensywne relacje dwustronne, których bezprecedensową dynamikę da się zaobserwować praktycznie na wszystkich szczeblach. W tym kontekście zwrócił uwagę na stale rosnącą polsko-węgierską wymianę handlową, która w 2016 roku przekroczyła 8 mld euro. Dokonano próby wstępnego podsumowania dokonań polskiej prezydencji w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Rozmówcy omówili także priorytety prezydencji węgierskiej, rozpoczynającej się 1 lipca br. Rozmawiano ponadto o zaplanowanym na 12 kwietnia br. spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w formacie V4 + kraje Partnerstwa Wschodniego.

   

  Obie strony wyraziły przekonanie o potrzebie dalszego rozwoju stosunków dwustronnych, szczególnie w wymiarze gospodarczym i kulturalnym.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: