close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 24 lipca 2017

  – Szwecja jest naszym partnerem strategicznym w UE, regionie Morza Bałtyckiego oraz na arenie globalnej – podkreślił minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z ambasador Królestwa Szwecji Ingą Eriksson Fogh.

   

   

  – Zarówno wyzwania, jak i interesy Polski i Szwecji są w wielu dziedzinach zbieżne – dodał szef polskiej dyplomacji. Rozmówcy wyrazili zadowolenie z bardzo dobrego stanu stosunków bilateralnych, a także bliskiej współpracy w ramach Unii Europejskiej, organizacji regionalnych w obszarze Morza Bałtyckiego, inicjatywy Partnerstwa Wschodniego oraz w dziedzinie polityki bezpieczeństwa.

   

  Dziękując ambasador Eriksson Fogh za aktywne pełnienie misji w Polsce, szef polskiego MSZ wskazał na potencjał współpracy wynikający z dobrze rozwiniętych i utrwalonych kontaktów międzyresortowych, co znajduje swoje odzwierciedlenie w polsko-szwedzkich dokumentach politycznych – Deklaracji o współpracy politycznej między Polską a Szwecją w dziedzinach o strategicznym znaczeniu i aktualizowanej obecnie Informacji na temat polsko-szwedzkiej współpracy w obszarach o znaczeniu strategicznym.

   

  Z ambasador Królestwa Szwecji Ingą Eriksson Fogh, która 12 sierpnia br. kończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce, spotkał się także wiceminister Bartosz Cichocki.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: