close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 25 lutego 2016

  W wyniku rozstrzygniętego konkursu z dniem 24 lutego br. Sławomir Dębski został powołany przez Prezes Rady Ministrów Beatę Szydło na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych na 5-letnią kadencję. W imieniu Premier w czwartek powołanie wręczył minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

   

   

  Sławomir Dębski jest historykiem i politologiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie również obronił rozprawę doktorską. Od 2011 r. był dyrektorem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wcześniej, w latach 2007-2010, był dyrektorem PISM. Jest autorem książek i publikacji naukowych, w tym cenionej monografii „Między Berlinem a Moskwą. Stosunki niemiecko-sowieckie 1939-1941”, uhonorowanej nagrodami „Klio” i „Przeglądu Wschodniego”.

   

  Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest jednym z najpoważniejszych ośrodków analitycznych, z wysoką pozycją na arenie międzynarodowej wśród think tankow zajmujących się polityką zagraniczną, bezpieczeństwem międzynarodowym oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. PISM jest nadzorowany przez Ministra Spraw Zagranicznych.

   

   

                                                                                                                          Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                                                                 Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: