close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 19 lutego 2016

  Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził w Wilnie konsultacje z Andriusem Krivasem, wiceministrem spraw zagranicznych Litwy. Głównym tematem spotkania byty przygotowania do szczytu NATO w Warszawie oraz sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

  Konsultacje w Wilnie to kolejne spotkanie w ramach regularnego dialogu pomiędzy Polską i Litwą. Wizyta wiceszefa MSZ była zarazem elementem przygotowań do szczytu NATO w Warszawie w lipcu.

   

   

  Wiceminister Ziółkowski stwierdził, że Polska bardzo wysoko ocenia współpracę z Litwą w obszarze bezpieczeństwa. – Jej konkretnym przejawem jest wspólna polsko-litewsko-ukraińska brygada LITPOLUKRBRIG z dowództwem w Lublinie oraz regularny udział polskich samolotów w misjach patrolowania przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach misji NATO Baltic Air Policing – mówił wiceszef polskiej dyplomacji. – Litwa jest krajem, z którym podzielamy ocenę wyzwań stojących przed Sojuszem Północnoatlantyckim i naszym regionem – dodał.

   

  Wiceministrowie zgodzili się, że obecnie kluczowym dla bezpieczeństwa regionu jest wzmocnienie rzeczywistej, wojskowej obecności NATO. Stwierdzili także, że na szczycie w Warszawie powinny zapaść przełomowe decyzje w tej sprawie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: