close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 28 stycznia 2016

  W ubiegłym tygodniu w 26 najważniejszych, opiniotwórczych europejskich tytułach prasowych ukazał się artykuł ministra Witolda Waszczykowskiego „Jakiej Unii chce Polska?”.

  Został on opublikowany m.in. w  Niemczech, we Włoszech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Czechach,  w Szwecji, w Austrii, na Ukrainie i w Hiszpanii. Artykuł zamieścił też największy dziennik Australii – „The Australian”.

   

  To bezprecedensowy sukces w zakresie dyplomacji medialnej i budowy pozytywnego wizerunku Polski za granicą. Z przeprowadzonej przez Biuro Rzecznika Prasowego MSZ analizy wynika, że nie zdarzyło się jeszcze, aby artykuł autorstwa polityka ukazał się w tak znacznej liczbie krajów. Zwykle tego typu teksty – i to nawet autorstwa przywódców światowych mocarstw – publikowane są najwyżej w kilku gazetach.

   

  Warto podkreślić, iż artykuł nie był sponsorowany. O publikacji zdecydowały same redakcje.

   

  Informacje o jego treści podały także krajowe agencje prasowe. Był on też szeroko cytowany i komentowany w wielu innych mediach, serwisach informacyjnych, na forach dyskusyjnych oraz na blogach. Większość reakcji miała ton życzliwy dla naszego kraju.

   

  O publikacji artykułu informowały także polskie media, m.in. TVP Info, Polsat News i TV Republika oraz stacje radiowe. W większości największych portali internetowych (np. wp.pl, interia.pl czy wpolityce.pl) omówienia tekstu pojawiły się jako główne wiadomości.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   


  Zob. także:

  http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/jakiej_unii_chce_polska____artykul_ministra_witolda_waszczykowskiego_dla_zagranicznej_prasy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: