close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 11 lutego 2016

  O aktualnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa euro-atlantyckiego, współpracy polsko-amerykańskiej i przygotowaniach do Szczytu NATO w Warszawie rozmawiali dzisiaj w Warszawie minister Witold Waszczykowski i Victoria Nuland, asystent sekretarza stanu USA.

  - Lipcowy szczyt w Warszawie powinien doprowadzić do wzmocnienia Sojuszu, jego zdolności obronnych i potencjału w zakresie odstraszania, szczególnie na flance wschodniej - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Obie strony zgodziły się, że NATO potrzebuje długofalowej adaptacji w wymiarach: wojskowym, politycznym i instytucjonalnym.

   

  Minister Witold Waszczykowski podziękował USA za aktywne zaangażowanie na rzecz wzmacniania flanki wschodniej Sojuszu. - Liczymy na wiodącą rolę Waszyngtonu w procesie kształtowania odpowiednich rezultatów szczytu NATO w Warszawie, które poprawią bezpieczeństwo całej wspólnoty euroatlantyckiej – dodał szef MSZ.

   

   

  W trakcie rozmowy omówiono także rezultaty spotkania ministrów obrony narodowej Sojuszu Północnoatlantyckiego  w Brukseli oraz stan implementacji postanowień szczytu NATO w Newport. Dyskusja poświęcona była także perspektywom rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

   

  W przyszłym tygodniu minister Witold Waszczykowski, podczas wizyty w Waszyngtonie, spotka się z sekretarzem stanu Johnem Kerrym.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: