close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 29 lipca 2015

  -Algieria pozytywnie wyróżnia się w regionie z uwagi na stabilność polityczną oraz istotny potencjał ekonomiczny – podkreśliła wiceminister Katarzyna Kacperczyk podczas spotkania z Sekretarzem Generalnym MSZ Algierii, Abdelhamidem Senouci Bereksim.

  Głównymi tematami dzisiejszych rozmów były relacje polityczne i gospodarcze oraz współpraca w zakresie obronności. Podczas spotkania dyskusja poświęcona była także Europejskiej Polityce Sąsiedztwa. Rozmawiano ponadto o działaniach na rzecz zwalczania terroryzmu i zapewnienia stabilizacji w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

   

  - 2014 był rokiem wyjątkowo wysokiego - prawie dwukrotnego - wzrostu wzajemnych obrotów. Liczymy na utrzymanie tego pozytywnego trendu – powiedziała wiceminister Kacperczyk. - Dostrzegamy wysiłki Algierii na rzecz przeprowadzania trudnych reform gospodarczych. Widzimy szerokie możliwości podzielenia się naszymi cennymi doświadczeniami w tym zakresie – dodała.

   

  W ostatnich latach dialog polityczny między Polską i Algierią jest intensywnie rozwijany, o czym świadczą kontakty robocze przedstawicieli wielu resortów. Z wizytą w Algierze w bieżącym roku przebywali m.in.: wicepremier Janusz Piechociński oraz minister rolnictwa Marek Sawicki.

   

  Algieria jest drugim w Afryce, po RPA, partnerem handlowym Polski. Obroty handlowe w 2014 r. wyniosły 736 mln USD.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: