close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 7 maja 2014

  - Należy pamiętać, że polityka rozszerzenia przynosi realne korzyści zarówno państwom wstępującym do UE, jak i samej Unii. Jesteśmy gotowi dzielić się swoimi doświadczeniami z naszymi albańskimi partnerami – powiedział minister Radosław Sikorski 7 maja w czasie spotkania z ministrem spraw zagranicznych Republiki Albanii Ditmirem Bushatim.

  Ministrowie rozmawiali o polsko-albańskich relacjach gospodarczych i procesie integracji europejskiej Albanii, a także jej roli w regionie Bałkanów Zachodnich. Minister Bushati chwalił zmiany, jakie zaszły w Polsce od czasu przystąpienia do UE. – Albania wysoko ceni polskie wsparcie i doświadczenie, także w strategicznych dziedzinach, takich jak gaz i energia – podkreślił szef albańskiej dyplomacji.   

   

  Szefowie dyplomacji wspólnie podpisali też Memorandum ws. współpracy w dziedzinie integracji europejskiej między Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP a Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Albanii. Zgodnie z nim Polska będzie pomagać administracji albańskiej w przygotowaniach do negocjacji akcesyjnych i przystąpienia do UE. - Polska konsekwentnie wspiera Albanię na jej drodze do UE – oświadczył minister Sikorski.

   

  W czasie wizyty w Warszawie minister Bushati spotkał się też z wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem, przewodniczącą sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej poseł Agnieszką Pomaską oraz posłem Tomaszem Głogowskim, przewodniczącym polsko-albańskiej grupy parlamentarnej.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: