close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 10 listopada 2017

  - Panie Ambasadorze, serdecznie gratuluję Panu bardzo udanej misji - powiedział minister Witold Waszczykowski podczas pożegnalnego spotkania z kończącym misję w Polsce Ambasadorem Królestwa Hiszpanii Agustinem Núñezem Martínezem.

  - Pańska  praca na rzecz rozwoju relacji polsko-hiszpańskich w wydatny sposób przyczyniła się do umocnienia współpracy naszych krajów – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

   


  Agustin Núñez Martínez zajmował stanowisko Ambasadora Królestwa Hiszpanii w Polsce od listopada 2012 r. Jego misja dyplomatyczna w znaczący sposób przyczyniła się do umocnienia dwustronnych relacji polsko-hiszpańskich, czego dowodem są między innymi liczne kontakty na szczeblu premierów (m.in. konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Mariano Rajoya w Warszawie w czerwcu 2017 r.) czy ministrów resortowych (w tym m.in. wizyty ministrów Spraw Zagranicznych i Obrony).

   

  Aktywność dyplomatyczna ambasadora Augustina Núñeza Martíneza przełożyła się na wysoką dynamikę wymiany gospodarczej i znaczący wzrost hiszpańskich inwestycji w Polsce. Ambasador był również silnie zaangażowany we wspieranie rozwoju współpracy wojskowej między Polską  a Hiszpanią.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: