close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 20 marca 2017

  Obchodzony 20 marca br. Międzynarodowy Dzień Frankofonii nie jest wyłącznie celebracją języka francuskiego - to przede wszystkim święto, łączące ludzi podzielających takie same wartości: równości, solidarności, tolerancji i otwartości.

  Wspólnota frankofońska, tworząc przestrzeń dla dialogu międzykulturowego, działa na rzecz pokoju i zapobiegania radykalizacji społeczeństw oraz wspierania zrównoważonego rozwoju. Jest także dowodem skuteczności w szerzeniu tak potrzebnej we wciąż rozszerzającym się świecie idei wielojęzyczności.

   

   

  Tegoroczne uroczystości mają dla nas szczególne znaczenie ponieważ w 2017 r. przypada 20. rocznica uzyskania przez Polskę statusu obserwatora w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii. Przywiązujemy dużą wagę do współpracy z państwami członkowskimi i samą organizacją, o czym świadczy m.in. udział wiceszefowej polskiej dyplomacji Joanny Wroneckiej w XVI Szczycie Frankofonii na Madagaskarze w listopadzie ubiegłego roku. 

   

  W Warszawie kulminację obchodów stanowić będzie organizowany przez Grupę Ambasad, Przedstawicielstw i Instytucji Frankofońskich w Polsce (GADIF) „Wieczór Smaków Frankofonii”, podczas którego Ministerstwo Spraw Zagranicznych reprezentować będzie wiceminister Joanna Wronecka. 

   

   Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: