close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 19 czerwca 2017

  – Dyplomację historyczną prowadzą wszystkie państwa i Polska chce ten międzynarodowy dyskurs uzupełnić o doświadczenia historyczne naszego regionu – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak podczas posiedzenia Rady Dyplomacji Historycznej, które miało miejsce w poniedziałek w siedzibie MSZ.

   

  Rada jest organem pomocniczym Ministra Spraw Zagranicznych RP w dziedzinie promocji historii Polski za granicą. W jej skład wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych, muzealnych i zajmujących się propagowaniem polskiej historii.

   

  Uczestnicy posiedzenia omówili regulaminy Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych w dwóch kategoriach: na najlepszą publikację obcojęzyczną promującą historię Polski oraz na najlepszą publikację w języku polskim dotyczącą historii polskiej dyplomacji. Celem konkursu jest rozbudzenie w środowisku naukowo-badawczym zainteresowania historią Polski, a także historią polskiej dyplomacji.

   

  – Zależy nam, aby docenić tych zagranicznych autorów, którzy badają historię Polski i chcą ją przedstawić w sposób uczciwy  i obiektywny – zapowiedział wiceminister Dziedziczak.

   

  Rada wybrała także komisję konkursową. Pierwsza edycja konkursu zostanie ogłoszona w lipcu i zostanie rozstrzygnięta jeszcze w tym roku.

   

                                                                           Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                   Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  IMG_7329-2
  IMG_7405-2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: