close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 20 października 2017

  Szef polskiego MSZ spotkał się dziś z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Gruzji Micheilem Dżanelidze.

  Szefowie polskiego i gruzińskiego MSZ przedyskutowali wzajemne oczekiwania wobec zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego. Przedstawili oceny sytuacji bezpieczeństwa w kontekście agresywnej polityki Rosji w regionie i Europie Wschodniej. – Istnieje potrzeba politycznego uregulowania problemu Abchazji i Rejonu Cchinwali/Osetii Południowej – podkreślił szef polskiego MSZ. Minister Dżanelidze z kolei zwrócił uwagę polskiej delegacji na trudną sytuację humanitarną mieszkańców okupowanej części Gruzji.

   

   

  Szef polskiego MSZ powtórzył poparcie Polski dla suwerenności i integralności Gruzji. – Gruzja wykazuje ogromną determinację w dążeniu do integracji ze społecznością europejską i euro-atlantycką, co przekłada się na odczuwalne przez gruzińskie społeczeństwo poczucie wolności i bezpieczeństwa – dodał.

   

  Po rozmowach polski i gruziński minister wspólnie otworzyli II posiedzenie ekspertów w formacie Konferencji Tbiliskiej, w którym wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa RP oraz Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury Gruzji. – Przekazywanie polskich doświadczeń związanych procesem dostosowawczym do wymogów UE stanowi znaczący wkład w proces konsekwentnego zbliżania się Gruzji do struktur europejskich – zgodnie podkreślali szefowie dyplomacji w swoich przesłaniach do uczestników tegorocznej Konferencji. 

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: