close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 12 lutego 2016

  O relacjach polsko - niemieckich, obchodach 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i wizycie premier Beaty Szydło w Berlinie mówi minister Witold Waszczykowski dla „Rzeczpospolitej”.

  - Naprawdę zależy nam na dobrej współpracy z Niemcami, naszym największym sąsiadem i niezwykle ważnym partnerem- podkreśla szef polskiego MSZ odnosząc się do piątkowej wizyty premier Beaty Szydło w Berlinie. – To są obecnie dobre, całkowicie normalne relacje dwustronne- zarówno polityczne, jak i gospodarcze - dodaje minister Waszczykowski.

   

   

  - Oczywiście jak w każdych stosunkach między państwami, pojawiają się również rozbieżności- mówi szef MSZ. - Dyskutujemy na przykład na temat polityki energetycznej i planów budowy nowego gazociągu. Jednak w wielu innych kwestiach nasze punkty widzenia są zbieżne- zapewnia minister Waszczykowski.

   

  Jak pisze „Rzeczpospolita” MSZ przeznaczyło już 100 tys. euro na wsparcie projektów związanych z obchodami 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie. Oficjalne inauguracja uroczystości jubileuszowych będzie miała miejsce w trakcie wizyty szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera w Warszawie na przełomie marca i kwietnia podczas otwarcia Forum Polsko-Niemieckiego.

   

  Źródło: Rzeczpospolita

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: